TÜRKÇE ENGLISH
 

EKİBİMİZ

1972 yılı İstanbul doğumlu olan Melih Babayiğit orta öğretimini 1991 senesinde mezun olduğu Kadıköy Anadolu Lisesi’nde tamamlamış, lisans eğitimine İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü’nde devam etmiş ve 1995 yılında mezun olmuştur. 1998 yılında kimya endüstrisine ham madde tedariği üzerine Yiğit Kimya’yı kurmuş ve 12 yılı aşkın süredir kimya endüstrisinde birçok çeşitli sektör ve seviyede deneyime sahip olmuştur. 2007 yılında Türk kimya endüstrisinin mevzuat uyumu ve sağlık, emniyet, çevre konusunda desteğe ihtiyacı olduğu düşüncesiyle bu amaca hizmet etmek üzere CRAD Çevre Risk Analiz Denetim ve Eğitim Hizmetleri  A.Ş.'ni kurmuştur. Uluslararası Kimyasal Zararlılık İletişim Birliği üyesi olan Melih Babayiğit 2009 yılından itibaren Global Kimyasal Danışmanlar Ağı’na kabul edilmiş ve A.B. çapında birçok Kimyasal Endüstri Birliği tarafından üyelerine tavsiye edilen Türk Kimyasal Mevzuat uzmanı olarak duyurulmaktadır. T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı Kimyasallar yönetimi dairesi tarafında oluşturulan REACH Danışma grubunun danışman üyesidir.

 

Evli, Yiğit ve İpek isminde 2 çocuk babası olan Melih Babayiğit kimyasal mevzuatlardan fırsat bulabildiğince denizcilik yapmakta, yelken ve kayak sporu ile ilgilenmektedir.

 

1972 İstanbul doğumlu olan Nur Babayiğit, Lise eğitimini Pertevniyal Lisesi'n de tamamladıktan sonra,1994 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümünden mezun olmuştur.1995 yılından itibaren bankacılık sektöründe çalışmıştır.CRAD Çevre Risk Analiz Denetim ve Eğitim Hizmetleri A.Ş.'nin kurucu ortaklarından olup, finansal direktör olarak görev almaktadır.

 

1977 İstanbul doğumlu olan Bülent Özdemir, İstanbul Üniversitesi, Fen Fakültesi, Biyoloji Bölümü 2000 yılı mezunudur. 2014 yılında İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. Çeşitli önde gelen firmalarda, Beşeri ilaç ve kimyasal hammadde alanlarında satış departmanlarında 6 yılı aşkın süre görev yapmıştır. Satış ve müşteri ilişkileri konulu eğitimlere katılarak bilgi ve tecrübelerine katkı sağlamıştır. 2008 yılından günümüze, CRAD Çevre Risk Analiz'de çalışmaktadır. Mevzuat Danışmanı ve Kimyasal Zararlılık İletişim Uzmanı olarak görev yapmaktadır. A.B.REACH mevzuatı ve CLP sınıflandırması konusunda Birleşik Krallık ve Almanya'da uzmanlık eğitimleri almış, edindiği bilgi ve tecrübeyi, kimya endüstrisinin hizmetine sunmaktadır. 10.000 âdetin üzerinde Güvenlik Bilgi Formu(GBF) hazırlama tecrübesi bulunmaktadır. Türkiye’de ilk e-SDS(maruziyet senaryolu GBF) hazırlayan kişilerdendir. Ocak 2015 tarihinde B sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olarak hizmet verme hakkına sahip olmuştur.

Ayrıca Güvenlik Bilgi Formu yazılım ve sistemleri üzerine SQL-UK tarafından sunulan eğitimlere katılarak, Kimyasal zararlılık veri yönetim sistemleri uzmanı olmuştur. Ayrıca tehlikeli kimyasalların BM kurallarına uygun taşınması, sınıflandırılması ve nakliye etiketlemesi konularında çeşitli uluslararası kurumlardan eğitimler almıştır. Kendi alanındaki uzmanlıkları konusunda eğitimler ve seminerler düzenlemektedir. Türk Kimya endüstrisinin insan ve çevreye saygılı çalışması amacıyla, özel kuruluşlar ve kamu kurumlarıyla ortak çalışmalar yaparak, topluma fayda ve artı değer yaratmayı hedeflemektedir.

Amatör fotoğrafçılık ile ilgilenmekte ve National Geographic yayınlarını yakından takip etmektedir.
 

 

 

 

1987 yılında İstanbul’da doğan Mehmet Yolcu, lise eğitimini Ümraniye Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü’nden mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimine Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İş Güvenliği programında devam etmekte olup, aynı zamanda C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı belgesine sahiptir. Ayrıca OHSAS18001-2007 İş Sağlığı Ve Güvenliği Yönetim Sistemi İç Denetçi Sertifikasına sahiptir.


İki yılı aşkın süre boyunca sigorta sektöründe satış ve pazarlama alanında çalışmış olup, CRAD Çevre Risk Analiz Denetim ve Eğitim Hizmetleri A.Ş.’ de Kimyasal Mevzuat Danışmanı ve İş Güvenliği Uzmanı olarak görevine devam etmektedir. İngilizce bilmektedir.