CRAD BLOG

GÜVENLİK BİLGİ FORMU (GBF) HAZIRLAYICISI SERTİFİKANIZIN SÜRESİ HALA GEÇERLİ Mİ?

Bilindiği üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 29204 sayılı, “Zararlı Maddeler Ve Karışımlara İlişkin Güvenlik Bilgi Formları Hakkında Yönetmeliği'nin”’ Madde 5 hükümlerinden biri de Güvenlik bilgi formlarının,  belgelendirilmiş kişilerce hazırlanması zorunluluğudur.

28848 SEA Yönetmeliği (A.B. dengi CLP) kapsamında, GBF Hazırlayıcısı eğitimleri 2015 yılında verilmeye başlanmıştı. Sertifikaların geçerlilik süresinin 3 yıl olması sebebiyle, 2015 yılında sertifika sahibi olan GBF hazırlayıcılarının 2018 yılında sertifikalarını yenileme ihtiyacı olabilir. Bu sebeple, sertifika sahibi kişilerin sertifika tarihlerini kontrol etmelerini ve tarihlerinin geçerliliğini kaybetmesi veya kaybetmesine yakın olması halinde yenilemelerini tavsiye ederiz. 

Sertifikayı yenilemek için akredite kuruluşun düzenlemiş olduğu sınava girerek 70 ve üzeri puan almak gerekmektedir. Bilgilerinin hala taze olduğunu düşünen katılımcılar doğrudan sınava katılabilirler. Tekrar eğitime katılmak, bilgilerini tazelemek veya yeni eğitim içeriğindeki güncel bilgileri almak isteyen kişiler ise 3 günlük GBF hazırlayıcısı eğitimimize katılabilirler. 

Eğitime dair tüm sorularınızı egitim@crad.com.tr adresine e-mail iletebilir veya 0216 335 46 00 numaralı telefonumuzdan  bilgi alabilirsiniz.

Mart ayı içerisinde gerçekleşecek olan Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı (GBF-SDS-MSDS) eğitim detaylarımıza ise ilgili linkler üzerinden ulaşabilirsiniz.


** İstanbul'da gerçekleşecek olan eğitim tarihlerimiz; 21-22-23 Mart 2018

** İzmir'de gerçekleşecek olan eğitim tarihlerimiz; 28-29-30 Mart 2018

BAŞVURU FORMU

İLETİŞİM BİLGİLERİ