EĞİTİMLERİMİZ

KİMYASAL DEĞERLENDİRME UZMANI EĞİTİMİ - MART 2019 / İSTANBUL

23 Haziran 2017 tarihli ve 30105 sayılı ''Kimyasalların Kaydı, Değerlendirilmesi,İzni ve Kısıtlanması Hakkında Yönetmelik'' kapsamında ve ilgili yönetmeliğin Ek-18'inde belirtilen şartlara uygun olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylı eğitim kuruluşları tarafından ''Kimyasal Değerlendirme Uzmanı'' eğitimleri verilebilmektedir. Kurumumuz ise Kimyasal Değerlendirme Uzmanı Eğitimleri alanında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylı ilk eğitim kuruluşudur.


KKDİK Yönetmeliği çok basit bir anlatım ile özetlemek gerekir ise; kimyasalların risklerinin ve gerekli verilerin derlenmesi (KAYIT) tespit edilmesi (DEĞERLEME) ve alınacak çeşitli önlemlerle var ise bu zararlılıkları ıslah ve elimine etmemiz gerekecektir. Eğer ki zararlılık her şeye rağmen bazı koşularda ıslah edilemiyor ise bu koşullar için kullanımının kontrol altına alınması (İZİN) ya da bazı durumlar için de yasaklanması (KISITLAMA) olarak tanımlayabiliriz.


Kimyasal Değerlendirme Uzmanları tarafından yapılabilecek işlemler ise aşağıdaki şekilde özetlenebilir.

 • Güvenlik Bilgi Formlarının hazırlanması,
 • Kimyasal Güvenlik Raporlarının hazırlanması,
 • Kimyasal Güvenlik Değerlendirmelerinin yapılması,
 • KKDİK kapsamında Kayıt Dosyalarının hazırlanması,
 • Maruziyet senaryolarının hazırlanması.

Kimyasal Dğerlendirme Uzmanı Eğitmeni olabilmek için sınav şartı bulunmamakta ve KDU Eğitmeni olabilme kriterleri aşağıda belirtilmiştir.

** Kimya mühendisi, çevre mühendisi, kimya lisans, biyoloji lisans, kimya öğretmeliği veya biyoloji öğretmenliği mezunu olup kimyasallara ilişkin üretim, laboratuvar, kalite kontrol veya kimyasalların yönetimi alanında 3 yıl çalışmış olmak ve bu ekin ikinci bölümünde belirtilen eğitim konularının her birinden ve bunların tabloda belirtilen sürelerinden az olmamak şartıyla en az 64 saat eğitim almak ve bunu belgelendirmek veya,


** Üniversitenin diğer lisans bölümlerinden mezun olup kimyasallara ilişkin üretim, laboratuvar, kalite kontrol veya kimyasalların yönetimi alanında 5 yıl çalışmış olmak ve bu ekin ikinci bölümünde belirtilen eğitim konularının her birinden ve bunların tabloda belirtilen sürelerinden az olmamak şartıyla en az 64 saat eğitim almak ve bunu belgelendirmek.

Ayrıca belirtmek gerekir ise, Kimyasal Değerlendirm Uzmanı sertifikası için sınav şartı bulunmaktadır ve sınav katılım şartları aşağıda listelenmiştir.
Kimyasal Değerledirme Uzmanı sertifikası almak isteyen adaylar TÜRKAK tarafından Personel Belgelendirme alanında akredite edilmiş sınav kuruluşlarının sınavlarına katılabilir ve başarı notu olan 70 ve üzeri puan alarak sertifika almaya hak kazanabilirler.

 • Kimya, biyoloji veya çevre bilimleri ile ilgili Fen/Fen Edebiyat Fakültelerinin veya Mühendislik Fakültelerinin lisans bölümlerinden mezun olmak veya,
 • Kimya bilimi ile ilgili yüksek lisans, doktora yapmak, veya 
 • Üniversitenin diğer lisans bölümlerinden mezun olup kimyasallara ilişkin üretim, laboratuvar, kalite kontrol veya kimyasalların yönetimi alanında en az 5 yıl çalışmış olmak,
 • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylı eğitim kuruluşundan, zorunlu 64 saatlik eğitim almak.


Başvuru ve kayıt işlemleri için, katılımcılar eğitim katılım formunu doldurarak egitim@crad.com.tr  e-mail adresine göndererek CRAD eğitim birimine ulaştırabilirler.


Eğitim Katılım Formu için tıklayınız...

Eğitim Tarihi: 18-19-20-21-22-25-26-27 Mart 2019

Eğitim Yeri: CRAD Akademi / İstanbul - Ümraniye

Eğitim Süresi: 8 tam gün - 8 saat / toplam 64 saat

Eğitim Kontenjanı: 20

Eğitim Ücreti: 3.800 TL + KDV


Eğitmen: Haydar HAZER - Yüksek Kimyager – Kimyasal Değerlendirme Uzmanı 


Ödeme seçenekleri;

* Kredi Kartı ile ödeme seçeneği bulunmaktadır. 
* Garanti Bankası kartlarına komisyonsuz olarak 3 taksit ile ödeyebilirsiniz. 4 ve üzeri taksit seçeneklerine ise komisyon ücreti yansıtılmaktadır.
* Diğer banka kartlarına taksitsiz olarak vade farksız ödeme seçeneği mevcuttur.


Eğitim ücretine dâhil olan hizmetler;

 • Gün içi ikramlar, Öğle Yemeği
 • Eğitim kitapçığı 
 • Eğitim organizasyonları 8 kişi ve üzeri katılımcı olması durumunda açılacaktır.


*** Çevreye duyarlılık ve kâğıt sarfiyatını önleme maksadı ile eğitim ek metaryalleri basılı olarak sunulmayacaktır. Eğitim başlangıcında katılımcılara verilecek şifre ile ilgili web sayfasından indirilecek ve bilgisayar üzerinden takip edilecektir. 

 

İstanbul'da konaklama ihtiyacı olan katılımcılar için CRAD ’a 3 dk. yürüme mesafesinde olan The City Suites tavsiye edilmektedir.

 

BAŞVURU FORMU

İLETİŞİM BİLGİLERİ