KAYNAKLAR

Profesyonel Kullanıma Yönelik Kozmetik Ürün Gereklilikleri Nelerdir?

25823 sayılı ve 23 Mayıs 2005 tarihli Kozmetik Yönetmeliğinin, '' Profesyonel Kullanım Amaçlı Kozmetik Ürünlere İlişkin Kılavuz Sürüm 1.0’’ kılavuzunda belirtilen tanıma göre;

Profesyonel kullanım: Kişilerin kozmetik ürünleri kendi profesyonel faaliyetlerinde kullanımını veya uygulamasını ifade eder.

Profesyonel hizmet sunan masaj salonları, oteller, estetik merkezleri, güzellik salonları, kuaförler vb. müesseselerde kişisel temizlik, bakım, masaj vb. amaçlı kullanılan kozmetik madde, karışım veya ürünlerin mevzuata uygun olması zorunludur.

Kozmetik amaçlı profesyonel uygulamalarda kullanılan kozmetik madde, karışım ve ürünlerin uygulandığı müesseselerde; uygulamalarda kullanılan tüm madde ve karışımların içeriği ile kozmetik madde, karışım veya ürünün uygulama şekline ilişkin bilgilerin, uygulama sonrası alınması gereken önlemlere ilişkin bilgilendirmenin ve detaylarının, uygulamanın ilk başladığı tarihten itibaren dosyalanması, zaman içerisinde yapılan değişiklik ve/veya eklemelere dair bilgilerin tarihleri ile birlikte dosyaya eklenmesi ve arşivlenmiş olması gerekir.
     

İLETİŞİM BİLGİLERİ