EĞİTİMLER

GÜVENLİK BİLGİ FORMU HAZIRLAYICISI EĞİTİMİ /10-11-12 ŞUBAT 2020 İZMİR

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 29204 Sayılı ve 13.12.2014 Tarihli ‘’Zararlı Maddeler ve Karışımlara İlişkin Güvenlik Bilgi Formları Hakkında Yönetmeliği’’ kapsamında hazırlanan Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı Eğitimlerimiz devam etmektedir.


Eğitime katılım sağlayan katılımcılara eğitim sonunda CRAD tarafından "Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı Eğitimi Katılım Sertifikası" verilecektir.


GBF Eğitimin Katılımcılara Katkısı Nelerdir?

Katılımcılar;

 • Eğitim sonrasında gerek ulusal gerekse de uluslararası mevzuat düzenlemelerine uygun olarak kimyasal zararlılık hesaplamalarını ve taşımacılık tehlike hesaplamalarını öğrenebilmektedir.
 • Güvenlik Bilgi Formlarını (GBF) mevzuata uygun okuyabilme, kontrol edebilme ve değerlendirebilmektedir.
 • Eğitim sonrasında uygulamada Güvenlik Bilgi Formu hazırlayabilecek seviyeye ulaşabilmektedir.
 • GBF hazırlanma aşamasında gerekli olan kaynakları ve onları nasıl kullanacağını öğrenebilmektedir.
 • Kimyasalların değerlendirilmesi, kontrolü, elleçlenmesi ve kimyasala dair alınması gereken risk önlemleri hakkında yeni bilgiler kazanabilmektedir.
 • GBF Eğitimi, Kimya ve ilintili sektörlerde çalışan kişiler için mesleki gelişimine katkı sağlamaktadır.  


Kimler Eğitime Katılmalıdır?

 • Yasal olarak GBF hazırlama yetkisine sahip olup, nitelikli GBF hazırlamak isteyenler,
 • Yabancı lisanda hazırlanmış olan GBF’leri yasal düzenlemelere uygun ve Türkçe olarak da hazırlamak isteyenler,
 • Kalite Kontrol veya Ar&Ge birimlerinde çalışıp, formülleri oluşturan ve değerlendiren kişiler,
 • İş Güvenliği Uzmanları (Kimya ve ilintili sektörlerde hizmet veren kişilerin mesleki bilgi birikimini arttırır.)
 • Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanları (TMGD) ve Eğitmenleri (Taşımacılığı yapılan tehlikeli kimyasalların GBF ve taşımacılık belgelerinin kontrolü, doğru okunması ve değerlendirilmesi için mesleki katkı sağlar.)
 • Firmaların pazarlama ve satış departmanında çalışan kişiler (Ürünlerinin pazarlanması esnasında formül ve etiketlerindeki bilgilerin ne anlama geldiğini yorumlayabilir ve bu bilgileri pazarlama esnasında, rakiplerine göre ürününün üstün olan taraflarını ön plana çıkarabilir.)

 

Eğitim Tarihi: 11 - 12 -13 Şubat 2020

Eğitim Yeri: Çankaya - İzmir (Niyazi Ersoy İş Merkezi Hürriyet Bulvarı No:8-801)

Eğitim Kontenjanı: 15

Eğitim Ücreti: 1.300 TL + KDV 

Eğitmen: Bülent Özdemir / Kimyasal Sınıflandırma ve Etiketleme Uzmanı-Eğitmeni / Sertifikalı GBF Hazırlayıcısı / Yüksek Biyolog / İş Güvenliği Uzmanı-B Sınıfı / Kimyasal Değerlendirme Uzmanı
 

Başvuru ve kayıt işlemleri için, katılımcılar Eğitim Katılım Formunu ve doldurarak egitim@crad.com.tr  e-mail adresine ilgili formu ileterek kayıt süreçlerini başlatabilir veya CRAD eğitim birimi ile temas ederek detaylı bilgi alabilirler.


Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı Sınavına Dair Bilgilendirme:

29204 Sayılı Yönetmelik gereğince Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı Sertifikasına sahip olabilmek için, TÜRKAK tarafından 17024 Personel Belgelendirme konusunda akredite kuruluşlar tarafından düzenlenen sınavlara katılmak ve sınavdan 70 ve üzeri puan almak gerekmektedir. Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı konusunda sınav düzenleyen kuruluşların listesine TÜRKAK web sitesi üzerinden Akredite Kuruluş Arama bölümünden ''Güvenlik Bilgi Formu'' anahtar kelimesi ile arama yaparak ulaşabilirsiniz.

TÜRKAK Akredite Kuruluş listesi için tıklayınız. 


Sınava katılım şartlarını karşılayan her aday, TÜRKAK web sitesinde listelenen akredite kuruluşların herhangi birinden sınava girip 70 puan ve üzeri puan ile sertifika almaya hak kazanabilir.


Eğitim ücretine dâhil olan hizmetler ise;

 • Öncü olarak CRAD tarafından hazırlanmış olan GBF hazırlayıcılarına özel pratik rehber kitap, eğitim katılımcılarına ücretsiz olarak sunulmaktadır.
 • Öncü olarak CRAD tarafından faaliyete geçirilmiş ve iş hayatınızda kullanabileceğiniz 5 farklı hazır taslak GBF, eğitim katılımcılarına ücretsiz olarak sunulmaktadır. (Taslak GBF örnekleri Eğitmenimiz Bülent Özdemir tarafından hazırlanmaktadır.)
 • Tüm katılımcılar eğitim sonrası hazırladıkları ilk Türkçe GBF’nin kontrolünü CRAD’ın binlerce GBF hazırlama tecrübesi olan uzmanlarına ücretsiz olarak yaptırabileceklerdir. Böylece hatasız GBF’ler yapma yolunda atacağınız ilk adımda da CRAD destekçiniz olacaktır.
 • Eğitim sunum kitapçığı (CRAD eğitimine özel, anlaşılır ve kullanışlı içerikte) ve ek materyaller
 • Eğitim Katılım Sertifikası
 • Kahve ve Çay Çeşitleri, İkramlar, Öğle Yemeği
BAŞVURU FORMU

İLETİŞİM BİLGİLERİ