CRAD BLOG

TURKCOAT 2009 FUARINDAYIZ

Değerli Müşterilerimiz, Kimya Endüstrimizin saygıdeğer temsilcileri;
 

CRAD olarak, 2007'den beri düzenlenmekte olan ve her yıl katlanarak artan ziyaretçi sayılarına ulaşan Turkcoat 2009 Eurasia Fuarı'na katılmaktan ve endüstrimizin dünya ve A.B. pazarlarındaki önlenemez yükselişine, bilgi ve birikimimizle katkıda bulunma yolunda sektör temsilcilerimizle yepyeni birliktelikler tesis edecek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.
 

8-11 ekim tarihleri arasında İstanbul Fuar merkezinde düzenlenecek olan Turkcoat 2009 Eurasia Fuarı'nın ;özelde %65'lik kapasite kullanım oranıyla Avrupa'nın 5. büyük oyuncusu haline gelmiş Türk Boya Sektörü, genelde ise kimya endüstrimiz için önemi göz ardı edilemeyecek boyutlardadır. CRAD olarak geçen yılki Turkchem 2008 katılımımızda özellikle,endüstrimizin yeni yeni aşina olduğu REACH Yönetmeliği konusunda; gerek standımızda gerekse de seminer salonlarında Genel Direktörümüz Melih Babayiğit ve Cambridge Environmental Assessments'ın REACH ve Kimyasal mevzuatlar direktörü Peter Godfrey'in paylaşımları sonucunda sektör için kayda değer bir farkındalık yaratmış olduğumuzu düşünüyoruz.

Bu yıl da Fuar alanının 9 .salonunda A-11 no'lu bize ayrılmış olan standımızda, REACH Yönetmeliği'nde geçtiğimiz bir yılda yaşanan gelişmeleri ve yeni ürünlerimizle genişleyen hizmet yelpazemizi sizlerle paylaşıyor olmaktan onur duyacağız.Bu yıl hizmet skalamıza kattığımız en önemli ürünlerden birisi de, Britanya'da alanında Pazar lideri konumunda olan SAFEWARE QUASAR Ltd.'nin kimyasal karışım sınıflandırma otomasyonu ve birçok farklı dilde çeşitli mevzuatlara uyumlu Güvenlik Bilgi Formu hazırlama imkanı sunan yazılımı SDS PRO . Bu yazılım özellikle,her türlü boya imalat ve ihracatı konularında faaliyet göstermekte olan sektör temsilcilerimize çok sayıda fayda sağlayacak . Bir yandan uygulamaya geçiş döneminde olan CLP ( Sınıflandırma Etiketleme Ambalajlama ) direktifine uyum için büyük kolaylık sağlayacak diğer yandan ise eş değer sınıflandırmaya tabi bir çok ürünü olan boya üreticilerinin tüm ürün gamı için kolaylıkla Güvenlik Bilgi Fomlarını mevzuata uyumlu ve çoklu lisnada hazırlamalarına imkan verecektir. Tüm güncel gelişmeleri ve mevzuat takibini günü gününe yapan deneyimli ekibimize ek olarak yurtdışından Safeware firmasından Mr. Hazi S. Mistry, Mr. Tim Peberday ve Cambridge Environmental Assessments'tan Mr. Peter Godfrey de standımız ve konferans salonlarında düzenlenecek toplantılarda güncel gelişmeleri, bilgi birikimlerini sizlerle paylaşıp, her türlü sorunuza yanıt vermekten mutluluk duyacaklar.
 

Fuar dahilinde konferans programımız şöyledir:
 

-SIEF SÜREÇLERİ ve CLP Sınıflandırma bildirimleri

08 Ekim 2009 Perşembe; 3. Oturum, saat 14.45-15.15 Mr. Peter Godfrey ( Cambridge Environmental Assessments)

-REACH SDS Gereklilikleri,CLP GHS Uyumlu sınıflandırma ve uyum yazılım çözümleri

09 Ekim 2009 Cuma ; 12. Oturum, 14.15-14.45 Mr. Hazi S. Mistry ( Safeware Quasar Ltd. General Director)
 

Bildiğiniz gibi A.B bölgesine ihracat yapan endüstri temsilcilerimiz genelde preparat üretimi yapan firmalar olarak faaliyet göstermekteler.Dolayısıyla,A.B pazarında sorun yaşamamak için , ürünlerini oluşturan çok sayıda maddenin Ön kaydını bir tek temsilci atamak suretiyle yapmakla mükellef durumdalar.Öte yandan süreç devam ediyor, ön kaydın yapılmış olması firmalarımızın kesin kayıt son tarihlerine kadar yükümlülüklerinin sona erdiği anlamına gelmiyor.CRAD bu noktada Britanya'da yerleşik CEA firmasının Tek Temsilcilik faaliyetlerine ülkemizde aracılık ederken, yine bu firmayla sürekli eşgüdüm halinde; SIEF oluşumları, alt kullanıcı muhaberat aracılığı ve yönlendirilmesi, en son çıkan mevzuatların takibi ve yorumu, REACH 1907/2006/EC'ye uygun GBF hazırlanması, program satış ve destek hizmetleri, çeşitli A.B gümrüklerinden gelen Ön kayıt beyan formu hazırlanması ve danışmanlığı, eğitim ve seminerler gibi geniş bir spektrumda , müşterileri ve sektör temsilcilerine dinamizm ve sürekli bilgiye erişim felsefesi tabanında üst seviyede hizmet vermeyi öncelikli misyonu olarak benimsemiştir.
 

Bu yıl Turkcoat 2009 Fuarında sizlerle birlikte olup, birikimlerimizi paylaşmaktan büyük kıvanç duyacağız. Fuar davetiyeleri için tıklayınız.
 

Endüstrimizin dünya ekonomisinde hala hak ettiği yerde olmadığını, çıtayı her zaman yüksek tutması gerektiğini düşünüyoruz. Gelin 8-11 Ekim'de Turkcoat 2009'da buluşalım, ülkemiz sanayini dünyada sözü geçer bir hale getirmek için her geçen gün yükselen çıtayı birlikte aşalım.

 

BAŞVURU FORMU

İLETİŞİM BİLGİLERİ