CRAD BLOG

EDANA YÖNETİMİ YERLİ NONWOVEN ÜRETİCİLERİYLE İSTANBUL'DA BULUŞTU.

Uluslar arası nonwoven ve bağlantılı ürünler birliği EDANA Yönetim Kurulu, nonwoven olarak tabir edilen kimyasal emdirilmiş ürünlerin üreticileriyle, yerel pazarların yürürlükte olan gelişmelere uyumu amacı çerçevesinde geçtiğimiz günlerde İstanbul'da bir toplantı düzenledi.
 

Avrupa Birliği pazarı içerisinde ihracat-ithalat toplamı olarak %12'lik bir pazar payına sahip olan nonwoven ürünler, hem Türkiye hem de geniş Avrupa pazarı için büyük ticari önemi haiz bulunuyor.
 

EDANA ülkemizin bu pazarının uzun vadede kayda değer bir büyüme göstereceğine endüstrinin gelişimine de çok önemli katkıları olacağına dair güvenini belirtti. EDANA genel müdürü Pierre Wiertz: Türkiye küresel ticaret stratejisinin önemli bir öğesi ve mümkün olan her yolla bu ülke pazarının desteklenmesine çalışacaklarını belirtti.
 

 

Toplantıda Firmamız genel direktörü Melih Babayiğit Pazar temsilcilerine Çevre ve Orman Bakanlığı'nın K.E.K (Kimyasalların Envanteri ve Kontrolü) Yönetmeliği ve Güvenlik Bilgi Formlarının hazırlanmasına dair gereklilikleri içeren hem yerli hem de Avrupa Mevzuatları hakkında bilgi verirken; EDANA'dan Hadjira Mezaiti de telekonferansla katıldığı toplantıda REACH Mevzuatı ve pazarın durumu hakkında bir sunum gerçekleştirdi.
 

Şunu da gururla belirtmek isteriz ki; CRAD,EDANA tarafından Tavsiye Edilen Mevzuat Danışmanları listesine dahil edilmiştir.

BAŞVURU FORMU

İLETİŞİM BİLGİLERİ