Kimyasal Etiketleme Programı (Chem Label Pro ve LabelPlus)

Global kimya endüstrisinde ülkelerin ilgili otoriteleri ve Türkiye, kimyasalların insan sağlığına ve çevreye olan etkilerine dair çok sayıda yeni mevzuat yayınlamakta ve firmalara bazı yükümlülükler getirmektedir.


Zararlı endüstriyel veya son tüketici kimyasal ürünlerinizin etiketleri, ürün ile temas ihtimali olan kişiler için en önemli risk bilgilendirme aracıdır. Aynı zamanda, bilgilerin güncel, güvenilir ve yönetmelik gerekliliklerine uygunluğu firmanızın yasal zeminde de zor durumlarda kalmasını engelleyecektir.


Özellikle ürün çeşitliliği çok fazla olan firmalar için güvenilir, hızlı, güncel yasal düzenlemelere uygun hareket eden bir etiketleme yazılımı, temel yardımcı ekipmanlardandır.


ChemLabelPro ve LabelPlus etiketleme programları, zararlı kimyasal madde ve karışımlarınızın Güvenlik Bilgi Formlarını (GBF/(M)SDS) hazırlayan GHSProfessional ile beraber veya bağımsız olarak çalışabilmektedir. GHSProfessional’dan almış olduğu etiketlemeye ait bilgilerin üzerine firmanıza özel bilgilerle tasarım yapmanızı sağlayan ve anında etiketlerinizi istenilen boyutlarda yazdırabilen, kullanımı kolay bir programdır. Çok lisanlı olarak, ülkelerin ve kimyasal ürünün yasal gerekliliklerine uygun olarak etiketleme yapmanızı sağlar. Bu özelliği sayesinde, ihracatını yaptığınız ürünlerinizin farklı ülkelerin yasal düzenlemelerine uyumu kolaylaşacaktır.


ChemLabelPro, LabelPlus ve GHSProfessional İngiltere menşeili UL Safeware firmasının üretimi olup, 2009 yılından bu yana Türkiye temsilciliğini yapmaktayız.


ChemLabelPro ve LabelPlus: 
1) GHSProfessional’dan aldığı etiket bilgilerini, daha önce tasarımı yapılmış taslak etiketlerine anında yerleştirir. 
2) GHSProfessional’da hangi lisanlar bulunuyorsa, etiketleri bu lisanlarda yapabilir.
3) Küresel Uyum Sistemi, Avrupa’da geçerli olan (AB)1272/2008, CLP ve Türkiye’de geçerli olan 28848-TR, SEA gerekliliklerine etiketleme için uygundur.
4) Dilediğiniz boyutlarda etiket tasarımınıza uygundur. Ambalaj boyutlarınıza göre farklı tasarımlar yapmanıza imkan verir.
5) Kullanımı kolaydır. Ürün adı seçilir, uygun etiket tasarımı seçilir ve çıktı alınır.
6) Baskı öncesi anlık bilgilerin (üretim tarihi, batch no vb.) girilmesine imkan verir.
7) Etiket baskı makineleriyle uyumludur.
8) Kullanım eğitimi ve her türlü destek CRAD’ın kimyasal mevzuat uzman ekibi tarafından verilmektedir.


Faydalanabileceğiniz Teşvik Programları
1) Turquality® : CRAD ,2006/4 Sayılı Turquality® teşvik programı kapsamında "Yetkilendirilmiş Danışman" listesinde yer almaktadır. Almış olduğunuz hizmetlerin maliyetinin %50'si Turquality® tarafından desteklenmektedir. Firmanızın bu destekten faydalanabilmesi için Turquality® ‘nin talep ettiği koşulları sağlaması gereklidir. 

2) KOSGEB: Doğrudan yazılım desteği yoktur. KOSGEB’den talep edeceğiniz destek programı içinde çok sayıda proje bulunmakta ise ve bu projelerden biri firmanıza yazılım temin edilmesi ise onay almanız mümkün olabilir.
 

ChemLabelPro veya LabelPlus’ı yakından tanımak isterseniz, uzman ekibimizle irtibata geçebilirsiniz.
 

HİZMET TALEP FORMU

İLETİŞİM BİLGİLERİ