Kimyasalların Güvenli Depolanması Ve Elleçlenmesi Eğitmi

Kimyasalların doğru bir şekilde sınıflandırılması, depolanması ve kullanılması çok önem verilmesi gereken, zor bir konudur. Kimyasalların depolandığı iş yerlerindeki kazalarının büyük bir kısmı kimyasalların yanlış depolanması ve kullanılması sonucu gerçekleşmektedir.

Kimyasallar, herhangi olumsuz bir durumda tehlikeli reaksiyon vermeyecek şekilde sınıflandırılmalıdır. Doğru depolamada sınıflandırma; kolay alevlenir ve çok kolay alevlenir, korozif (aşındırıcı), toksik, çok toksik, oksitleyici, kriyojenik, patlayıcı maddeler ve sıkıştırılmış gazlar şeklinde yapılmalıdır, kesinlikle alfabetik olarak sınıflandırılmamalıdır. Bu noktada kimyasal malzemelerin Güvenlik Bilgi Formları (SDS/GBF/MSDS) referans alarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Güvenli kullanım konusunda ise kimyasalla ilişiği olan tüm personelin, maddenin insan sağlığına ve çevreye tehlike potansiyeli ile orantılı olarak kullanılması gereken kişisel koruyucu donanımlar ve güvenli elleçleme yöntemleri hakkında bilgilendirilmesi esastır.
 

HİZMET TALEP FORMU

İLETİŞİM BİLGİLERİ