KAYNAKLAR

GBF/SDS/MSDS Hazırlama Yazılım Programının Özellikleri Nelerdir?

GBF/SDS/MSDS Yazılım Programının Özellikleri şunlardır;


* Türkiye temsilciliği bulunan ve güncel T.C. ve A.B. [GHS- (EC)1272 /2008, (EU)453/2010, 1907/2006 REACH Ek II] yönetmelikleri dahilinde GBF/MSDS düzenleyen tek yazılımdır. Türkiye’de temsilcilik olması, teknik veya kullanım ile ilgili sorunlarınızın çok kısa sürede çözülmesini sağlar.
 

* CRAD ile yapılan ortaklaşa çalışma ile Türkçe yüzü, hem T.C. yönetmeliklerine uyumlu hem de Türk kimya cümle yapısına uygun hale getirilmiştir. Emsallerine göre Türkçe yüzü hatasız çalışan tek yazılımdır.

 

* Sadece GBF (MSDS) oluşturmakla kalmaz; kimyasal karışımların risk sınıflandırmasını, sembolünü(leri) ve güvenlik cümlelerini hesaplar. Aynı anda, geri planda CLP sınıflandırma kurallarına göre H-P ifadelerini ve piktogramlarını da hesaplar. İnsan kaynaklı hataları en aza indirir.

* Güncellemeleri takip etmek durumunda kalmazsınız. SDS-PRO güncellemeleri kullanıcıya hazır sunar. Bunun için maliyetiniz emsallerine göre çok daha uygundur.

 

* Türk endüstrisine özel fiyatlar olduğundan dolayı, emsallerinden çok daha uygun fiyatlıdır.

* ChemLabel programıyla uyumlu çalışarak, mevzuata uygun etiketlerinizin anında oluşturulmasını sağlar.

* İlave lisan paketleri ülkelerin kendi kimya diline uygundur ve fiyatları emsallerine göre daha ekonomiktir.

* Sadece SDS-PRO’da baz paket İngilizce-Türkçe olmak üzere 2 lisandan oluşmaktadır. Emsallerinde baz paket tek lisanlıdır. Toplamda 33 ülkenin lisanında SDS/MSDS/GBF yapma kapasitesine sahiptir.

 
* Kimya endüstrisinin tüm alanları için kullanımı uygundur.


Tüm kullanım desteği ve 1 tam gün kullanım eğitimi CRAD tarafından verilmektedir. Lisans hakkınız gereği kullandığınız sürece CRAD’dan kullanım desteği alabilirsiniz. 

İLETİŞİM BİLGİLERİ