BÜLTENLERİMİZ

CRAD 2016 TEMMUZ AYI SEKTÖREL BİLGİLENDİRME BÜLTENİ

KİMYASAL MEVZUATLAR HAKKINDA BİLGİLENDİRME SEMİNERİ


CRAD ve Kimya Mühendisleri Odası - KMO Bursa Şubesi işbirliği ile Kimya Endüstrisini ilgilendiren kimyasal mevzuatlar ve gereklilikleri hakkında bilgilendirme semineri yapılacaktır.


Kimya endüstrisinin, mevzuatlara uyumu konusunda en çok zorlandığı “28848 sayılı Maddelerin ve Karışımların Sınıflandırılması, Etiketlenmesi ve Ambalajlanması  Hakkında Yönetmelik (SEA Yönetmeliği) ”, “29204 sayılı Zararlı Maddeler ve Karışımlara İlişkin Güvenlik Bilgi Formları Hakkında Yönetmelik (GBF Yönetmeliği )” ve merakla beklenen “KKDİK (Türk REACH) Yönetmeliği “ hakkında endüstriyi bilgilendirmek amacıyla bir seminer düzenlenecektir.

Kimya Mühendisleri Odası Bursa Şubesi tarafından organize edilecek  ve 23 Temmuz 2016 Cumartesi saat 15:00 BAOB Ortak toplantı salonunda ücretsiz olarak düzenlenecek olan seminere sizleri de davet etmek isteriz. Seminer de Genel Müdürümüz Melih Babayiğit ve Kimyasal Mevzuat Uzmanımız Bülent Özdemir sunumlarınının ardından sorularınızı yanıtlayacaktır. 


KMO Bursa Şubesi web sitesi ve haber detayları için tıklayınız..

 

SERTİFİKALI GÜVENLİK BİLGİ FORMU (GBF/SDS/MSDS) HAZIRLAYICISI EĞİTİMİ / 17-19 AĞUSTOS 2016


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 29204 Sayılı ve 13.12.2014 Tarihli ‘’Zararlı Maddeler ve Karışımlara İlişkin Güvenlik Bilgi Formları Hakkında Yönetmeliği’’ kapsamında hazırlanan Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı Eğitimlerimiz devam etmektedir.


Eğitime tam katılım sağlayan katılımcılara eğitim sonunda CRAD tarafından "Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı Eğitimi Katılım Sertifikası" verilecektir.


Eğitim 3 gün olup, eğitim sonunda 4. Gün Personel Belgelendirme konusunda TÜRKAK akreditasyonuna sahip bir kuruluş olan NBC Belgelendirme Eğt. Ltd. Şti. tarafından Yeterlilik sınavı düzenlenecektir. Belgelendirme kuruluşu tarafından yapılan sınav sonucunda 100 üzerinden 70 ve üzeri puan alanlar Güvenlik Bilgi Formu Hazırlama yeterlilik belgesi almaya hak kazanacaklardır.


Başvuru ve kayıt ile ilgili detaylı bilgi için egitim@crad.com.tr adresine e-posta gönderebilir veya 0216 335 46 00 (Dahili 111) nolu telefonumuzdan bilgi alabilirsiniz.

 

*** Eğitim Katılım Formu için tıklayınız….

*** Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı Yeterlilik Sınavı Katılım Şartları ve Gerekli Belgeler için
tıklayınız…


Adayların başvuru formunu doldurarak, başvuru formunda belirtilen ekler ile birlikte, CRAD Eğitim Birimi yetkililerine elden teslim etmesi, e-posta yoluyla egitim@crad.com.tr adresine göndermesi ya da 0216 335 46 06 nolu faks ile iletmesi gerekmektedir.


Eğitim Tarihi: 17-18-19 Ağustos 2016
Eğitim Yeri: CRAD Akademi / Ümraniye
Eğitim Kontenjanı: 15
Eğitim ve Sınav Katılım Ücreti: 1.300 TL + KDV
Yeterlilik Sınavı Tarihi: 20 Ağustos 2016 Saat:10:00


** Aynı firmadan iki veya daha fazla kişi katılması durumunda eğitim bedellerinden %10 indirim yapılır.
** CRAD müşterisi olan kurumların Personellerinden olan katılımcılara eğitim bedellerinden %10 indirim yapılır.

** BOSAD üyesi kurumların Personellerinden olan katılımcılara eğitim bedellerinden %10 indirim yapılır.
Her katılımcı yukarıda bahsi geçen indirimlerden ancak birinden faydalanabilir. İndirimler birleştirilemez.

Eğitim ücretine dahil olan hizmetler ise;
* Kahve,İkramlar,Öğle Yemeği,Eğitim Dokümanları,Katılım Sertifikası ve Yeterlilik sınavı ücreti ücrete dahil olan hizmetlerdir.
* Konaklamak isteyen katılımcılar için Ağaoğlu My City Hotel ile özel fiyat uygulaması vardır.


**Sadece Sınava katılacak adayların önceden rezervasyon yapmaları gerekmektedir.

 

KİMYASAL MEVZUATLAR HAKKINDA BİLGİLENDİRME SEMİNERİ KATILIMCI MEMNUNİYETLERİYLE TAMAMLANMIŞTIR.


CRAD ve Kimya Mühendisleri Odası - KMO Bursa Şubesi işbirliği ile Kimya Endüstrisini ilgilendiren kimyasal mevzuatlar ve gereklilikleri hakkında bilgilendirme semineri, 23 Temmuz 2016 Cuma günü, BAOB Ortak toplantı salonunda gerçekleşmiştir.

Sunumu CRAD Mevzuat Uzman Yöneticisi Bülent Özdemir yönetmiş ve yaklaşık 3,5 saat süren sunumlar neticesinde, endüstride en sık karşılaşılan ve uygulamasından yaşanan zorluklara değinildiği yasal düzenlemeler hakkında bilgi verilmiştir. Katılımcıların ilgili yönetmeliklerin uygulamaları sırasında karşılaştıkları sorunlara çözüm sunabilmek amacıyla soruları yanıtlanmıştır.

Organizasyonda katkısı bulunan KMO Bursa Şubesi yetkililerine ve seminer katılımcılarına teşekkürlerimizi sunarız.

İLETİŞİM BİLGİLERİ