CRAD BLOG

19-22 MART 2014 4.ULUSAL BİYOSİDAL KONGRESİ

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve T.C. Sağlık Bakanlığı işbirliğinde 19-22 Mart 2014 tarihleri arasında Antalya WOW Kremlin Palace Hotel'de 4. Ulusal Biyosidal Kongresi gerçekleşecektir.


Biyosidal ürünlere dair düzenlemeler ilk olarak Avrupa Birliği’nde 1998/8/EC sayılı Biyosidal Ürünler Direktifi olarak adlandırılan yönerge ile başlamış olup Ülkemizde de 31 Aralık 2009 tarihli ve 27449 sayılı Biyosidal Ürünler Yönetmeliği kapsamında incelenmektedir. Biyosidal Ürünlerin incelenmesi, değerlendirilmesi, ruhsatlandırılması ve piyasa gözetim ve denetimi Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından yürütülmektedir.


Biyosidal Ürünler Yönetmeliği kapsamında sektörün numune alımından, ruhsat alımına kadar olan süreçte yaşamakta oldukları zorluklara dair çözüm arayışlarına fikir sunmak adına sorunların tartışılması amacıyla düzenlenen bu kongrede Genel Direktörümüz Melih Babayiğit’te sunumu ile yer alacaktır. Tecrübe ve çözüm önerilerinin tartışılacağı bu platformda bizlere de imkan sunan düzenleme kuruluna teşekkürlerimizi borç bilmekle beraber, bilgi birikimi ve uzmanlığımızla bu etkinlikte yer almaktan ve sektöre yardımcı olmaktan gurur duymaktayız.


Konferans detayları için tıklayınız.

BAŞVURU FORMU

İLETİŞİM BİLGİLERİ